מילון מונחים

כאן תוכל למצוא הגדרות למונחים המשמשים בתעשיית הברקודים.

נקראים גם Matrix Barcodes – מתייחס לברקודים המקודדים מידע אנכית ואופקית במקום ברקודים 1D מסורתיים. אלה מסוגלים לקודד הרבה יותר מידע מאשר ברקודים רגילים.קודי QRהם הסוג הנפוץ ביותר של ברקודים דו מימדיים.

אלו הם מספרים עוקבים המקודדים בדרך כללברקודים בפורמט קוד 39 או קוד 128. תוויות עם מספר ברקוד שונה על כל אחת מהן מודבקות על נכסים של עסק כדי לעקוב אחר מה שנכנס ויוצא. פורמטים אלה של ברקודים משמשים בדרך זו בספריות גם לצורך השאלת ספרים.

סוג של ברקוד דו מימדי עם דפוס מוצא מרכזי דמוי פירמידה אצטקי (תבנית במרכז הקוד המשמש את הסורק ליצירת נקודת מרכז). אלה משמשים בעיקר עבור כרטיסים של ספקי תחבורה כגון Eurostar.

גובה הפסים הקצרים ביותר בברקוד. זה מתייחס לסורגים בלבד ואינו כולל את המספר בתחתית.

למפרטי ברקוד. מתייחס לרוחב הכולל של כל הסורגים. זה לא כולל את האזורים השקטים משני הצדדים של הסורגים.

תמונה שהכילה בעבר כמות קטנה של מידע שניתן לקרוא בקלות על ידי סורק ברקוד או אפליקציית טלפון סלולרי.

מתייחס לאפשרות רכישה שחלק מהקמעונאים של ברקוד מציעים כאשר הןמספר ברקוד ותמונות הברקודניתן לרכוש בו זמנית. זה כולל לפעמים גם תעודת ערבות ויכול לכלול גם רישום ברקוד.

שירות אופציונליהמוצעים על ידי כמה ספקי ברקודים חלופיים כדי להגדיל את פרופיל האינטרנט של הברקודים ולהבטיח שמידע המוצר יופיע כאשר יישומי טלפון סלולרי סורקים את הברקוד. אין מאגר רישום חובה למספרי ברקוד.

ספרה נוספת מחושבת באמצעות אלגוריתם מיוחד ומתווספת לסוף ברקוד. זה עוזר להבטיח שהברקוד לא הוכנס בטעות בצורה שגויה, כאילו אם ספרה אחת שגויה, ספרת הסימון תשתנה. נקראת גם ספרת סכום ביקורת.

סימבוליית ברקוד המשמשת בעיקראיתור נכסים . זה יכול לקודד רק נתונים מספריים. יש לו צפיפות נתונים גבוהה, לכן פריטים קטנים מאוד צריכים להשתמש בתוויות במקום קוד 39, שכן קוד 128 אמור לסרוק ביתר קלות.

סימבוליית ברקוד המשמשת בעיקראיתור נכסים . יכול לקודד נתונים אלפא-נומריים (אותיות ומספרים). לקוד-39 יש צפיפות נתונים נמוכה, לכן אסור לסמן סחורות קטנות מכיוון שברקודים קטנים מסוג זה עשויים להיות קשים לאיסוף של סורק.

מתייחס לקטע של מספר ברקוד אחרי 3 הספרות הראשוניות. קידומת החברה היא הסעיף הבא שאינו משתנה על פני בחירת הברקוד של החברה שלמה. האורך של זה נקבע לפי מספרי ברקוד בודדים שבבעלות החברה (כלומר אם יש להם 10,000 מספרי ברקוד, אז קידומת החברה צריכה להיות קצרה יותר כדי להתאים לסף בן 13 הספרות).

מתייחס לשלוש הספרות הראשונות של מספר ברקוד קמעונאי, המציין מאיזה ארגון חבר ב-GS1 הגיע הברקוד. טעות נפוצה היא שזה מראה את ארץ המקור של המוצר כאשר הוא מציג רק את ארץ המקור של הברקוד עצמו.

סוג של ברקוד דו מימדי המשמש בתעשיות ההנדסה והייצור. משמש לאיתור רכיבים בודדים במהלך תהליך הייצור.

מספר מאמר אירופאי – תקן בן 13 הספרותברקוד קמעונאיבשימוש כמעט בכל מקום בכל העולם. רק בארה"ב הם משתמשיםברקודים של UPC-Aנפוץ יותר, אם כי חנויות עדיין מקבלות ברקודים EAN-13. EAN-13 יכול להתייחס למספר הברקוד או לפורמט הברקוד.

הקידוד הוא המידע שממנו נוצר הברקוד. במקרה של ברקוד EAN-13, זה מתייחס למספר בן 13 הספרות.

יכול להתייחס לסוג קובץ התמונה שבו נמצאת תמונת הברקוד, לסמליות של הברקוד, או לאופן שבו הברקוד מחולק למקטעים.

מספרי מיקום גלובלייםהם מספרים בני 13 ספרות הנדרשים על ידי חנויות מסוימות כתנאי מוקדם למסחר. מספרים ייחודיים אלו משמשים כמזהי מיקום. ניתן להשיג אותם דרך GS1 וכמה ספקים חלופיים.

GS1

GS1, או Global Standards One, היא החברה הבינלאומית המיישמת ואוכפת תקני ברקוד. ניתן לרכוש דרכם ברקודים, אם כי בדרך כלל יש לשלם דמי הצטרפות ראשוניים ודמי חבר שנתיים.

מספרי GTIN הםמספרי זיהוי של סחר גלובלי. אלה מתייחסים לכל מספרי ברקוד המשמשים בקמעונאות כחלק ממערכת GS1. אלה יכולים להיות GTIN-13 (או EAN-13), GTIN-12 (UPC-A) או GTIN-14 (ITF-14).

ברקודים של מספר ספר סטנדרטי בינלאומיהם הברקודים המשמשים בספרים. אלה מתחילים ב-978 או 979 ומיוצרים כברקודים תוך שימוש בסמלי EAN-13, בדרך כלל עם טקסט למעלה.

מספרי ספרים בתקן בינלאומיהם מספרים בני 13 ספרות שמתחילים ב-978 או 979 המשמשים בספרים.

ברקודים של מספר סידורי סטנדרטי בינלאומיהם ברקודים בני 13 ספרות שהומרו ממספר ISSN בן 8 ספרות. קוד בן 13 ספרות זה מקודד באמצעות סימבולית EAN-13 בברקוד המשמש במגזינים ובכתבי עת אחרים.

מספר סידורי בתקן בינלאומיהוא מספר בן 8 ספרות המסופק ליוצרי מגזינים וכתבי עת, אותו ניתן להמיר לברקוד מגזין בן 13 ספרות.

של ITF-14או Interleaved Two of Five's הם ברקודים שנוצרו ממספר EAN-13 (על ידי הוספת ספרה מובילה) לשימוש על הקרטונים של המוצר של הברקוד EAN-13. אלו הם ברקודים גדולים המודפסים על קופסאות של 6 או 12 של פריט המשמשים רק למטרות מעקב אחר מלאי ולא למכירה קמעונאית.

נקראים גם ברקודים דו-ממדיים – מתייחס לברקודים המקודדים מידע הן אנכית והן אופקית בניגוד לברקודים דו-ממדיים מסורתיים. אלה מסוגלים לקודד הרבה יותר מידע מאשר ברקודים רגילים.קודי QRהם הסוג הנפוץ ביותר.

ברקוד דו מימדי מנוקד המשמש חלק משירותי הדואר. למרות שהוא יכול לקודד רק כמויות קטנות של מידע, עין בול מרכזית מאפשרת לסרוק אותו גם כאשר חבילה נעה במהירות.

דרך שבה ניתן לקודד קבוצה של מספרים (0-9) לקריאה על ידי סורק ברקוד. כל מספר בשיוויון חייב להיות מיוצג על ידי שילוב שונה של רווחים שחורים ולבנים בברקודים. כל זוגיות המשמשת בקידוד מספר ברקוד אחד חייבת להיות שונה לחלוטין מכל הצמדים האחרים המשמשים בסימבולוגיית הברקוד.

סוג של ברקוד דו מימדי המשמש לכרטיסי זיהוי וכרטיסים אלקטרוניים. ספקי תחבורה משתמשים בהם לעתים קרובות.

קודי תגובה מהירההם הסוג הנפוץ ביותר של ברקוד דו מימדי. פותחו לראשונה עבור טויוטה, קודים אלה משמשים כיום ברחבי העולם כדי לקודד מידע רב אחר. הם משמשים בעיקר לקישור טלפונים חכמים לכתובות URL בעת סריקה אוטומטית.

אזורים שקטים הם חלק ממפרטי הברקוד המתייחסים לרווחים הלבנים משני צידי הפסים. אלה נדרשים להיות בגודל מסוים כדי שהברקוד יסרוק בצורה נכונה ויתאים למפרטים המקובלים באופן רשמי. לפעמים משתמשים ב'> ' כדי לציין כמה גדול צריך להיות אזור השקט.

מפרטיםעיין במידות שהברקוד חייב להיות על מוצר כדי להתקבל רשמית. לחנויות יש רמות שונות של סובלנות לברקודים שאינם מתאימים למפרטים אלה. חנויות קטנות יותר לא נוטות להפריע כל כך.

קודי מיכל משלוח סדרתיהם ברקודים בני 18 ספרות (עם מזהה יישום נוסף בן 2 ספרות) המשמשים על משטחים הנכנסים לחנויות קמעונאיות גדולות. כל משטח דורש קוד SSCC שונה.

סמלולוגיה היא סוג הברקוד או האופן שבו הברקוד מקודד. מילה זו מוחלפת לפעמים עם הפורמט. הסמליות היא שילוב של הצמדים המשמשים ובאיזה סדר משתמשים בהם.

קוד מוצר אוניברסלי– סוג של ברקוד קמעונאי המשמש בעיקר בארה"ב (אם כי מקובל תיאורטית בכל העולם). המספרים האלה בני 12 ספרות מקודדים ב-UPC-A Symbology. אלה הם למעשה תת-קבוצה של מספרי EAN-13.

A text format used to encode calendar events into a QR Code so that when it is scanned, the phone will automatically add the event into the cell phone's calendar.

פורמט טקסט המשמש לקידוד פרטי איש קשר ל-aקוד QRכך שכאשר הוא נסרק, הטלפון יוסיף אוטומטית את פרטי הקשר לאנשי הקשר של הטלפון הסלולרי.

שירות נוסףהמוצעים על ידי GS1 וכמה משווקי ברקוד המורכבים מסריקת בדיקה של הברקוד כפי שהוא יודפס על המוצר כדי לראות כיצד הוא צפוי לסרוק בסביבות שונות. בדרך כלל, זה לא הכרחי; עם זאת, כמה קמעונאים גדולים יותר דורשים זאת. על הברקוד לעמוד בקפדנות על הברקודמפרטיםלעבור.

 

חפש כאן ברקודים של CD ,ברקודים של DVD, ISBN ברקודיםו-ISSNברקודים של מגזין.