כיצד למקם את הברקוד שלכם על המוצר

כיוון הברקוד תלוי בקימור האריזה

אם הברקוד פועל על משטח שטוח (למשל קופסת קרטון), הכיוון המועדף של הברקוד הוא "גדר כיס" (כאשר פסי הברקוד הם כמו גדר, ומספר הברקוד נמצא בתחתית).

אם הברקוד פועל על משטח מעוקל (למשל בקבוק), הכיוון המועדף של הברקוד הוא "סולם" (כאשר הברקוד מסובב כך שהפסים יהיו כמו סולם). כאשר ברקוד מודפס על משטח מעוקל, לפעמים הקצוות של הברקוד נעלמים מסביב לעקומה ולא ניתן לקרוא אותם על ידי סורק ברקוד – סיבוב הברקוד, כך שנראה כאילו סולם מונע את הבעיה הזו.

שים לב שתהליך ההדפסה יכול לקבוע את כיוון הברקוד. בהתאם לתהליך ההדפסה בו אתה משתמש, אתה עשוי לגלות שאתה מקבל איכות הדפסה הרבה יותר גבוהה אם פסי הברקוד רצים לכיוון ההדפסה ("כיוון אינטרנט") – במצב זה, עדיף להדפיס את הברקוד בכיוון ההדפסה אם אפשר.

הדפס ברקוד על משטח חלק

ודא שהברקוד ממוקם על משטח חלק, כך ששום חלק מהברקוד לא יהיה על קפל או קצה באריזה. הברקוד לא אמור לעטוף את הפינה. אסור לעבור סיכות מהדקים דרך הברקוד. אל תדפיסו על נקבים, תפרים, קיפולים או נייר סופג.

השאירו מספיק מקום סביב הברקוד.

ודאו שיש מספיק מקום מסביב לסמל הברקוד ושסמלים או טקסט אחרים אינם חודרים אליו. לברקוד קמעונאי (EAN-13 או UPC-A) יש "אזור שקט" של 2 מ"מ-3 מ"מ (שוליים ריקים) הן בצד שמאל והן בצד ימין. ודאו שהאזורים השקטים האלה נשארים כפי שהם ולא נחתכו או יהיו חופפים לסמלים/טקסט אחרים.

אם תצטרך, תוכל להפחית את ברקוד ה-EAN-13 (או UPC-A) שלך עד ל-80% מהגודל הסטנדרטי – כלומר עד ברוחב של כ-30 מ"מ x גובה של 20 מ"מ. אנחנו לא ממליצים להקטין את גודל הברקוד שלכם יותר מזה.

הימנעו מהדפסה קרוב מדי לקצה המוצר. זה המקום שבו מפעיל הקופה עשוי להחזיק את הפריט וכך לחסום את הברקוד. 8 מ"מ מהקצה היא ההמלצה הרשמית, ולא יותר מ-5 מ"מ מהקצה.

ספרים ומגזינים

יש להדפיס ברקודים של ספר ISBN בפינה הימנית התחתונה של הכריכה האחורית של הספר.

יש להדפיס ברקודים של ISSN למגזינים ולעיתון על הכריכה הקדמית בתחתית.